Sport a zábava

Sport a zábava

Pobyt u nás je vhodný pro rodiny s dětmi, aktivní sportovce i na relaxační dovolenou

Najdete tu ideální podmínky pro cyklo i pěší turistiku, jsou zde výborné možnosti také pro čím dál populárnější běžecké lyžování. Můžete si vybrat z řady vyhlášených tratí, na kterých se v zimně prohání biatlonoví závodníci (MS Nové Město 2013) a v létě pak na kolech naši nejlepší cyklokrosaři. Mnohé z tratí se nachází přímo u naší chaty.

V létě si můžete zaplavat v nedalekém (1 km vzdáleném) přírodním koupališti s písečnou pláží. Tenis, nohejbal a beachvolleyball si zahrajete přímo na sportovištích naší chaty. Blízkost lesa vybízí k houbaření, a kouzlo přírody si znásobíte večerními táboráky. V posledních letech se rozrůstá sportovní rybaření na okolních rybnících.

O něco dál se nachází zmodernizovaný Ski-snowpark Harusův kopec, který nabízí své služby vyznavačům sjezdového lyžování. V roce 2015 byly v centru města otevřeny moderně zařízené Městské lázně, se širokou škálou vyžití jak pro děti, tak pro dospělé. Najít zde můžete mimo plaveckých bazénů (vnitřní bazén, vířivka, dětský bazén, venkovní bazén, …) i wellness lázně (sauny, solária, masáže atd.) a kondiční lázně. Vše pár minut cesty od chaty.

MTB Singletracky v srdci Vysočiny vedou kousek od naší chaty

Cyklo aréna Vysočina

MTB Singletracky MTB a Gravel okruhy novoměstské Cyklo Arény Vysočina. vás zavedou na ta nejhezčí místa regionu Novoměstsko. Kromě adrenalinového zážitku také poznáte atraktivní lokality Žďárských vrchů a okolí Nového Města.

Naše okolí – zajímavosti

Při procházkách nebo projížďkách krajem můžete narazit na řadu přírodních zajímavostí a útvarů např.: Pasecká skála, Vávrova skála, Devět skal, rybníky Medlov, Sykovec. Můžete navštívit zajímavé památkové zóny např. Jimramov, Krátká, Křižánky i Nové Město na Moravě. Také architektonické a kulturní památky jako jsou Santiniho stavby ve Ždáře nad Sázavou, Podmedlovský mlýn, Vodní mlýn Petrovice. Za shlédnutí určitě stojí také nedaleké zámky Zubštejn, Rabštej či vzdálenější hrad Pernštejn. Přímo v Novém Městě se nachází Horácké muzeum.

Za zábavou můžete vyrazit do Nového Města nebo nedalekého Žďáru nad Sázavou například na bowling, na Ski hotelu či Medlově si můžete zahrát minigolf. Navštívit můžete okolní letní kina, muzea, galerie, wellness centra a jiné.

Asi 20 minut pěší chůze je od nás vzdálen moderní víceúčelový sportovní areál Vysočina Arena, kde se v roce 2013 konalo mistrovství světa v biatlonu. Krom tohoto úspěšného podniku se tu pravidelně pořádají světové poháry běžeckém lyžování, v létě pak cyklokrosové závody. V letních měsících zde pořadatelé plánují organizovat koncerty známých kapel a jiné kulturní akce. Tento areál se nachází v těsné blízkosti známého hotelu SKI který je vyhlášen svými wellness službami.

Turistické mapy si můžete zakoupit přímo u nás.

Zobrazit oblast na mapy.cz včetně turistických a běžkařských tras, cyklostezek a MTB okruhů:

Užitečné odkazy

Městské lázně v Novém Městě n. M. Městské lázně v Novém Městě n. M. Ski snow park Harusák Ski snow park Harusák Portál<br>Novoměstsko Portál
Novoměstsko
Biatlon<br>v NMNM Biatlon
v NMNM
Vysočina<br>Arena Vysočina
Arena
MTB Singletracky<br>Bike aréna Vysočina MTB Singletracky
Bike aréna Vysočina
GPS: 49°35'1.764"N, 16°3'35.228"E Naplánujte si cestu k nám...